Bergen izle (2022)
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.9 IMDB Puanı 427 Görüntülenme

Bergen izle (2022)

Bergen izle, Bir zamanların unutulmaz arabeskin kadın seslerinden Bergen'in hayatını anlatan bu film, Ankara'dan Adana'ya, ve ardından yaşadığı aşkın izinden ebediyete uzanan öyküsüne odaklanıyor.

Part 1

Part 2

Part 3

Part 4

Part 5

Part 6

Film İndir

Film İndir
Fragman

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Bergen izle (2022)

  Bergen izle, Bir zamanların unutulmaz arabeskin kadın seslerinden Bergen'in hayatını anlatan bu film, Ankara'dan Adana'ya, ve ardından yaşadığı aşkın izinden ebediyete uzanan öyküsüne odaklanıyor.

  Belgin olarak bilinen Bergen, 1959 yılında Mersin'de yedi çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelir. Ancak anne ve babasının boşanması, hayatını kökten bir biçimde değiştirir. Ankara'da yaşarken annesinden başka kimseyi yoktur ve babasının yokluğu derin bir boşluk açar.

  Konservatuvara girdiği zaman, geleceği umuduyla katmerlenen bir başarı elde eder ancak ilk aşkı Abdullah ile yolları ayrılır ve kalbinde yara açar. Ancak en büyük gücü olan yeteneği, onun için her zaman bir ilham kaynağı olur.

  Ankara'nın prestijli mekanı Feyman Kulüp'te keşfedilen Bergen, genç bir yıldız olarak parlamaya başlar. Ancak zamanın koşulları ve yapılan kontratlar sebebiyle Bergen, bir süre annesiyle birlikte çalışmak için Adana'ya gider. Adana'da çalıştığı müzikholde, sahne ve müzik tarzını değiştirmek zorunda kalır. Daha sonra evleneceği Halis Serbest ile karşılaşması, manipülatif olayların içinde kendisini bulmasına neden olur. Halis Serbest ile yaptığı evlilik ise, Bergen'in hayatını daha da zorlaştırır.

  Şiddet dolu günlerde tümüyle yalnızdır ve kariyerinin en güzel yerinde Halis Serbest'in kezzap saldırısına uğrar, bir gözünü kaybeder.
  Ancak yaşadığı trajediye rağmen sahnelere döndüğünde, olağanüstü şarkıcılığıyla Türkiye çapında ünlü bir şarkıcı olur. Ancak Halis'in tehdit, taciz ve şiddetle dolu gerilimli ilişkisi, Bergen'i hep korku içinde yaşatır.

  Sonunda kesin bir biçimde Halis Serbest'ten kurtulduğunu düşündüğü bir yolculukta silahlı saldırıya uğrar. Annesinin ağır yaralandığı bu saldırıda Bergen hayatını kaybeder. Ancak henüz 30 yaşındayken ölen Bergen, arabeskin kraliçesi olarak insanların kalplerinde yerini korur ve bir kurban olarak hatırlanır.

  Film İzle,Foto De,Preise,De

  Bergen: Arabeskin Kraliçesi'nin Dramı

  Unutulmaz şarkıcı Bergen'in hayatını anlatan dokunaklı bir dram. Müzikle dolu yaşamının sarsıcı hikayesi. Bergen izle, duygusal bir yolculuğa çıkın.

  Bergen, 2022, film, Belgin, Ankara, Adana, aşk, konservatuvar, Abdullah, yetenek, Feyman Kulüp, manipülasyon, Halis Serbest, şiddet, şarkıcı, Türkiye, taciz, trajedi, ölüm, arabesk, kraliçe.

  Diğer Adları:

  Bergen

  Yayın Tarihi:

  04 Mart 2022

  Senaryo:

  Yildiz Bayazit, Sema Kaygusuz, Erdinc Ulutas

  Ödüller:

  1 ödül & 6 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?